• Ana Sayfa
  • Bakanlık
  • Hizmetler
  • Personel/Askeri Öğrenci Temini
  • Askeralma
  • Atatürk Köşesi
  • E-Posta
  • En

MESAJLARTarih : 18.09.2017


Konu : MİLLÎ SAVUNMA BAKANI SN. NURETTİN CANİKLİ’NİN "GAZİLER GÜNÜ" MESAJI      Ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımızın müdafaası için; istiklalimiz ve istikbalimizin temini uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve vatanını canından aziz bilerek Gazilik mertebesine ulaşan, kahramanlarımızın “Gaziler Günü’nü” kutluyorum.

 

    Şehitlik ve gazilik mertebesi, milletimiz için şereflerin en büyüğüdür.  Bugün ülkemizin bağımsız ve bölünmez bütünlüğünü, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları ulvi mücadeleye borçluyuz. Millî birlik ve beraberliğimizi korumak, ülkemizin güvenliği sağlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan gazilerimiz; milletimizin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahip olacaktır.

 

    Aziz milletimizin; 15 Temmuz hain darbe girişimini canları pahasına engellemesi, kendi iradesine sahip çıkması, gaza bilincinin ne denli önemli olduğunun en önemli göstergesidir. Bu millet gazi millettir. Bugüne kadar gerek sınırlarımız içinden gerekse dışından karşılaştığı zorlukları her defasında azim ve kararlılığıyla, kahramanlığıyla aşmasını bilmiştir.

 

      İstiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Müşir ve Gazi unvanı verilişinin yıl dönümü ve Gaziler Günü münasebetiyle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, devletimizin bekası için canını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin ve şehitlerimizin, ailelerinin gururlarına ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyorum.

 

 

 

 

 

 

NURETTİN CANİKLİ

T.C MİLLİ SAVUNMA BAKANI

Millî Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Arabuluculuk Faaliyetleri

Yurtiçi/Yurtdışı Yasaklı Firmalar

AQAP Belgesi Alan Kuruluşlar

Şehit Yakınları ile Malul ve Gazilere İlişkin Bilgiler

İletişim Bölümü


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Millî Savunma Bakanlığı

Devlet Mahallesi, Yahya Galip Caddesi,

Bakanlıklar / ANKARA 06100


MSB Personel Temin D.Bşk.lığı İletişim Bilgileri

Askeralma Gn.Md.lüğü İletişim Bilgileri

Yukarı