• Ana Sayfa
  • Bakanlık
  • Hizmetler
  • İnsan Kaynakları
  • Askeralma
  • Atatürk Köşesi
  • E-Posta
  • En

MESAJLARTarih : 23.11.2017


Konu : MİLLİ SAVUNMA BAKANI SAYIN NURETTİN CANİKLİ’NİN "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJICumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmenliği kabul etmesinin 89 uncu yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

 

Sabır, disiplin, fedakârlık, inanç, azim ve kararlılık sıfatlarını taşıyan “Öğretmenlik”, şüphesiz dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir. Bu meslek, günümüz “bilgi” dünyasında, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi, paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında hayati bir önem taşımaktadır.

 

Bugünün kaidesi, geleceğin ise mimarı olan öğretmenlerimiz, bilgi dünyasının topluma nüfuz eden kılcal damarlarıdır. Böylesine önemli görevleri ifa eden bu meslek mensuplarımızın kalitesi, donanımı ve karakteri, toplumun ve gelecek nesillerin rotasını belirlemektedir.

 

Bu açıdan ele alındığında, gördük ki Fetullahçı terör örgütü en fazla zararı ne yazık ki Türk Silahlı Kuvvetlerinin eğitim ve öğretim kurumlarına vermek istemiştir. Binlerce yıllık köklü geleneğe sahip askeri kurumlarımızı temelden sarsmak istemiştir. Bu nedenle özellikle askeri eğitim alanında çok titiz ve oldukça kapsamlı düzenlemeler yaptık, Milli Savunma Üniversitemizi kurduk, askeri eğitim ve öğretim faaliyetlerimize kesintisiz bir şekilde devam ettik.

 

Ülkemizin savunma ve saldırı kabiliyetini en üst noktaya ulaştıracak gerekli niteliklere sahip insan gücümüzün yeni eğitim yuvası olan Milli Savunma Üniversitemizde kara, deniz ve hava kuvvetlerimizin eğitim ve öğretim kurumlarının ihtiyaçları artık birbiri ile daha etkin koordine edilerek ortaya konulmaktadır.

 

Üniversitemizin değerli öğretim elemanları ise ordumuzun kalitesi, devletimizin bekası, milletimizin refahı ile bölgesel ve küresel barış ve istikrarın korunması açısından oldukça stratejik, tarihi, kutsal ve ağır bir sorumluluk içerisindedir.

 

Bu nedenle vatanına, milletine ve devletine bağlı, milli ve manevi değerlere, demokratik kültüre ve tarih şuuruna sahip, akıl ve vicdanlarının sesini dinleyen, karakterli, donanımlı ve nitelikli insan gücü yetiştirmeyi kendisine vazife edinen Milli Savunma Üniversitemize bağlı eğitim kurumlarımızdaki tüm öğretim elemanlarımıza bu kutlu davamızdaki tüm fedakârlıkları için şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu vesileyle, mesleğini bin bir cefasına ve zorluğuna rağmen layıkıyla yerine getirmeye ant içmiş, en kıymetli varlıklarımız olan evlatlarımızı emanet ettiğimiz üniversitemizin öğretim elemanları ile ülkemizin dört bir yanında bilimin aydınlığını yaymak adına görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

 

Nurettin CANİKLİ

MİLLİ SAVUNMA BAKANI

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Millî Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Yurtiçi/Yurtdışı Yasaklı Firmalar

AQAP Belgesi Alan Kuruluşlar

Askeri Cezaevi Yönetmeliği

Şehit Yakınları ile Malul ve Gazilere İlişkin Bilgiler

İletişim Bölümü


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Millî Savunma Bakanlığı

Devlet Mahallesi, Yahya Galip Caddesi,

Bakanlıklar / ANKARA 06100


MSB Personel Temin D.Bşk.lığı İletişim Bilgileri

Askeralma Gn.Md.lüğü İletişim Bilgileri

Yukarı