• Ana Sayfa
  • Bakanlık
  • Hizmetler
  • İnsan Kaynakları
  • Askeralma
  • Atatürk Köşesi
  • E-Posta
  • En

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI VE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA MEMUR OLARAK İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE PERSONEL ALIMI


Millî Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında memur olarak istihdam edilmek üzere “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu” ile “Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre personel seçimi yapılacaktır.

 

1.   Millî Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına 2016 yılı 135 Memur alımı başvuruları 30 Aralık 2016-06 Şubat 2017 tarihleri arasında www.msb.gov.tr resmi internet adresi üzerinden yapılmaktadır.  Başvurular sonucunda gerekli nitelikleri taşıyanlardan aşağıda belirtilen usule göre en yüksek KPPSS puanına sahip adaydan başlanmak suretiyle her kadro için sıralama yapılacaktır.

 

2. Alım ilanında sayılan; Ağaç İşleri Teknisyeni, Aşçı, Boyacı-Badanacı, Demir Kaynak Teknisyeni, Elektrik Teknisyeni, Fırıncı, İklimlendirme Teknisyeni, İnşaat Teknisyeni, Kuaför (Bayan Kuaförü), Matbaa Teknikeri, Sıhhi Tesisat Teknisyeni, Zabıt Katibi kadroları için KPSS puanına göre yapılacak sıralama sonrası alım yapılacak kadro sayısının en fazla 20 (yirmi ) katı kadar aday mesleki yeterlilik sınavına çağrılacak ve yapılacak mesleki yeterlilik sınavı sonrası başarılı olan adaylardan en fazla 6 (altı) katı kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır.

 

3.   Alım ilanında belirtilen ve yukarıda sayılan kadrolar dışındaki kadrolar için ise, KPSS puanına göre yapılacak sıralama sonrası alım yapılacak kadro sayısının en fazla 6 (altı) katı kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır.

 

 

Başvuru kılavuzuna  ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayınız.
  Yeni    19.04.2017 | MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HARP OKULLARINA VE ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULLARINA BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR


Yurtiçi/Yurtdışı Yasaklı Firmalar

AQAP Belgesi Alan Kuruluşlar

Dava Açma Usul ve Yolları

Askeri Cezaevi Yönetmeliği

Şehit Yakınları ile Malul ve Gazilere İlişkin Bilgiler

İletişim Bölümü


İLETİŞİM BİLGİLERİ
Santral Danışma: 0 312 402 61 00
Devlet Mahallesi, Yahya Galip Caddesi,
Bakanlıklar / ANKARA 06100
Yukarı