MESAJLARTarih : 22.12.2018


Konu : MİLLÎ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR’IN ŞEHİT KUBİLAY’I ANMA GÜNÜ MESAJIDeğerli Mesai ve Silah Arkadaşlarım,         

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerini hedef alan bir ayaklanma karşısında vazifelerini yapmaya çalışan; yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu Asteğmen Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Beyler, Menemen’de seksen sekiz yıl önce, bugün şehit edilmiştir.

 

Bu menfur saldırıda şehit olan Asteğmen Kubilay ve arkadaşları; vatan, bayrak, egemenlik ve bağımsızlığımız uğruna canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimiz gibi tarihimizin şanlı sayfalarındaki müstesna yerlerini almıştır.

 

O gün Menemen’de Asteğmen Kubilay ve arkadaşlarının hunharca katledilmesi, toplumsal hafızamıza kazınmış ve ders almamız gereken önemli hadiselerden biri olmuştur. Kınadığımız bu esef verici olay, Cumhuriyetimizin hangi badireleri atlatarak ne kadar büyük fedakârlık ve kahramanlıklarla bu günlere getirildiğinin anlaşılması bakımından da önemlidir.

 

Bu elim hadise ile o günden bu güne yaşanan ve tarihimizde derin izler bırakan olaylar incelendiğinde, istiklal ve istikbalimizi hedef alan başta FETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere birçok tehdit ve tehlikenin önüne geçmek için aklı ve bilimi rehber edinmemizin, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkmamızın ne kadar önemli olduğu bir kez daha görülmektedir.

 

Bölgesel ve küresel düzeyde kritik bir süreçten geçtiğimiz, birlik ve beraberliğe her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız olan bu dönemde hepimize önemli görevler düşmektedir.

 

Bu bilinçle, bağrından çıktığı milletinin sevgi ve güveninden güç alan Türk Silahlı Kuvvetleri kutsal vatan topraklarının güvenlik ve bütünlüğü, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı uğruna “Ölürsek şehit, kalırsak gazi!” anlayışı içinde mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.

 

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını; başta Asteğmen Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Beyler olmak üzere canlarını bayraklaşan vatan toprakları uğruna feda eden bütün aziz şehitlerimizi; ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve tüm mensuplarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.