MESAJLARTarih : 26.06.2018


Konu : MİLLÎ SAVUNMA BAKANI SN.NURETTİN CANİKLİ'NİN "KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI"Dünyanın en köklü ve saygın ordularından biri olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin temelini oluşturan ve ülke güvenliğinin teminatı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın kuruluş yıldönümü münasebetiyle, başta şahsınız olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın tüm personelini yürekten kutluyorum.

 

Dünyada ve özellikle bölgemizde yaşanan siyasi ve askerî gelişmelerin yarattığı belirsizlik ve risk ortamında; Irak ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan terör örgütlerine karşı sınırlarımızı korumak, terör örgütünün güney sınırlarımızda terör koridoru oluşturmasını engellemek, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla icra edilen Fırat Kalkanı Harekâtı, Zeytin Dalı Harekâtı ve Teröristle Mücadele Harekâtında elde edilen başarı ile milletimizin gurur kaynağı olmuş, bölgesinde güç ve denge unsuru olduğunu kanıtlamıştır. Bölgesel ve küresel barışın, istikrarın, huzurun ve güvenin önemli teminatlarından biri olmaya devam edecektir.

2227’nci kuruluş yıldönümü vesilesiyle, bu kutsal vatan topraklarını bize emanet eden devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Kara Kuvvetleri Komutanlığının fedakârlıkla çalışan tüm personelini en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar  diliyorum.