MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINA BAĞLI ASKERİ İŞYERLERİNE AÇIKTAN İŞÇİ ALIMI SINAV DUYURUSU


MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINA BAĞLI ASKERİ İŞYERLERİNE AÇIKTAN İŞÇİ ALIMIYLA İLGİLİ OLARAK YAPILACAK UYGULAMA VE MÜLAKAT SINAVINA KATILACAK İŞÇİ ADAYLARI BELLİ OLMUŞTUR.

 

Millî Savunma Bakanlığına bağlı askeri işyerlerinde istihdam edilmek üzere müsaade edilen 1500 adet açık iş pozisyonu için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’nun resmi internet sitesinde yayımlanarak alınmış, başvurusu uygun bulunan 4420 adayın bilgileri İŞKUR tarafından Bakanlığımıza teslim edilmiştir.

 

İŞKUR tarafından kimlik bilgileri teslim edilen adayların belge kontrolleri 16-18 Temmuz 2018 ve 11-13 Eylül 2018 tarihleri arasında müracaat etmiş oldukları işyerlerince yapılmıştır. Belge Kontrolü için müracaat etmeyen adaylar ile müracaat ettiği halde şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine İŞKUR tarafından gönderilen Ek Listedeki adayların belge kontrolleri henüz yaptırılmamıştır. Bu adayların belge kontrolleri sınav tarihinde sınava girecekleri iş yerlerinde yapılacaktır. Bu durum adayların ismi hizalarında belirtilmiştir.

 

İŞKUR tarafından gönderilen ek listede yer alan adaylar sınava gelirken İŞKUR resmi internet sitesinde beyan etmiş oldukları bilgi ve belgeleri ile EK-A’da belirtilen belgeleri yanlarında getireceklerdir. Ek listede ismi yer alan adaylardan işyerlerince yapılacak belge kontrolleri sonucuna göre ilanda belirtilen nitelikleri taşıdığını belgeleyemeyenler uygulama ve mülakat sınavına alınmayacaktır.

 

Millî Savunma Bakanlığına bağlı askeri işyerlerinde istihdam edilmek üzere yapılacak uygulama ve mülakat sınavına girecek adaylar için bu ilan dışında ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Adaylar, bu ilanın altında yer alan linki tıklayarak T.C. Kimlik numarası ile yapacakları sorgulama neticesinde; belge kontrolü yaptırıp yaptırmayacakları ile sınav yeri, tarihini ve saatini görebileceklerdir.

İlgililere ilanen tebliğ olunur.

Sınavı yeri, tarihi ve saati ile belge kontrolü yaptırılıp yaptırılmayacağı bilgisine ulaşmak için TIKLAYINIZ

                       

EK-A (Kontrol Edilecek Bilgi ve Belgeler) TIKLAYINIZ

 

EK-B (Güvenlik Soruşturması Formu) TIKLAYINIZ