Düzenleme Tarihi : 09.05.2016

Muayene ve Kontrol Bölüm Amirliği, Kalite Kontrol Kısmı


Resim 01
Resim 03
Resim 02
Resim 04
Resim 05

 

Kalite Kontrol Kısmı, GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) normlarına uygun olarak modern cihazlar ve bilgisayar kontrollü sistemler ile donatılmış bulunmaktadır.

Üretimde kullanılmak üzere tedarik edilen hammadde yardımcı madde ve ambalaj malzemelerinin analizi yanında  seri üretim aşamasında  yarı mamul ve mamül maddelerin; fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kontrolleri ‘Güncel İyi Kontrol Prensipleri’ ne uygun olarak en son teknolojiye sahip cihazlar ile yapılmaktadır. Ayrıca, numune saklama ünitesinde, üretilen her mamül maddenin raf ömrüne ilave olarak 1 yıl daha bekletilmesiyle, kullanıma sunulan her bir seri mamul maddenin kontrolü sağlanmaktadır. Bununla birlikte  bu kısım da yeni üretilecek ürünlerin uluslararası referanslar dahilinde ön formülasyon ve formülasyon çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Önceden belirlenmiş spesifikasyonlara ve valide edilmiş yöntemlere uygun olarak gerçekleştirilen testler ile, kullanıma sunulan ilaçların istenilen kalite ve özelliklerde olması sağlanmaktadır.

 


Okunma Sayısı : 1987