Bakan Akar Kosova’da Heyetler Arası Toplantıya Başkanlık Etti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmî ziyarette bulunmak üzere geldiği Priştine’de Kosova Savunma Bakanı Rrustem Berisha ile bir araya geldi. Kosova Savunma Bakanlığında askerî törenle karşılanan Bakan Akar, bando tarafından iki ülkenin ulusal marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını selamladı.

Törenin ardından başbaşa görüşen iki bakan daha sonra, heyetlerarası görüşmelere başkanlık etti. Ziyareti için Bakan Akar’a teşekkür eden Berisha, Türkiye ve Kosova arasındaki dostluğa dikkat çekti. Türkiye’nin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Berişa, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da artmasına yönelik temennisini dile getirdi.

Millî Savunma Bakanı Akar ise iki ülke arasındaki işbirliğinin önemine işaret etti. Karşılıklı ziyaretlerin zaten iyi olan ilişkileri daha da geliştireceğine yönelik inancını dile getiren Bakan Akar, askerî, siyasi ve savunma sanayi alanlarındaki işbirliğinin artarak devam etmesinin gerekli olduğunu söyledi.

FETÖ ile mücadelenin önemine de değinen Bakan Akar, “Aramızdaki FETÖ engelini süratle kaldıralım. Bundan bir an önce kurtulmalıyız” diye konuştu.

Görüşmelerin ardından Bakan Akar ve Berisha tarafından “Askeri Mali İşbirliği Anlaşması ve Nakdi Yardım Uygulama Protokolü” imzalandı.

FOTOĞRAFLAR 

Okunma Sayısı : 2001