Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, Karadağ'da düzenlenen basın toplantısında Pakistan Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan 4 korvet ihalesini Türkiye'nin kazandığını duyurdu


Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, Türkiye'nin, Millî Savunma Bakanlığı ve Türk savunma sanayisi için çok önemli bir gün yaşadığını belirtti.

 

Türk savunma sanayisinde bir seferde en yüksek rakamlı ihracata yönelik imzaların atıldığını vurgulayan Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, "Pakistan Deniz Kuvvetlerinin ihtiyacı olan 4 korvetin ihalesi sonuçlandı ve bu ihaleyi Türkiye olarak biz aldık" dedi.

 

 

Pakistan'ın başkenti İslamabad'ta önemli bir imza töreninin gerçekleştirildiğinin bilgisini basın mensuplarıyla paylaşan Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli,  "Pakistan Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan 4 korvet ihalesi sonuçlandı ve bugün imzalar atıldı. Bu ihaleyi Türkiye olarak biz aldık. 4 korvet inşası ve teslim edilmesi. Anahtar teslim olarak gerçekleştirilecek" diye konuştu.

 

 

 


Korvetlerin inşasıyla ilgili bilgi veren Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, Korvetlerin ikisinin Millî Savunma Bakanlığımız bünyesinde bulunan İstanbul Tersane Komutanlığında diğer ikisinin ise Pakistan'da Karaçi'de yapılacağını belirtti. 

 

Korvetlerin ihale sürecini anlatan Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli şunları söyledi.

 

"Bu ihale Bakanlığımız bünyesinde kurulmuş olan askeri fabrika ve askeri tersanelerin yönetim şirketi olan, sermayesinin tamamı devlete ait ASFAT Anonim Şirketi tarafından gerçekleştirilecek, yürütülecek ve sonuçlandırılacaktır. Türkiye Milgem korvet savaş gemilerinde, bu alanda uluslararası piyasaya bu projeyle çok hızlı bir giriş yapmıştır. Türk savunma sanayi bir şahlanma projesiyle karşı karşıyadır şu anda. Bu projeyi bundan sonraki büyümesine, gelişmesine büyük katkı sağlayacak bir proje olarak görüyoruz."

 

 

 
 

Okunma Sayısı : 556