Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, Karadağ'da, Karadağ Savunma Bakanı Predrag Boskovic ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi


Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Karadağ'da, Karadağ Savunma Bakanı Predrag Boskovic ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

 

 

 


Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, için Karadağ Savunma Bakanlığı'nda askeri tören düzenlendi. Bakanlığa gelişinde Karadağ Savunma Bakanı Predrag Boskovic tarafından karşılanan Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, tören kıtasını selamladı. İki ülkenin ulusal marşlarının askeri bando tarafından çalınmasının ardından Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli,  ve Karadağ Savunma Bakanı Predrag Boskovic baş başa görüştü. İkili görüşme sonrası iki bakan heyetlerarası görüşmelere başkanlık etti.

 

 

Görüşmeler sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında, Karadağ Savunma Bakanı Predrag Boskovic ile görüşmelerinin verimli ve yapıcı geçtiğini belirten Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, "Savunma ve savunma sanayi alanında iki ülkenin imkan ve kabiliyetlerini karşılıklı olarak birbirlerine aktarılması konusunda mutabakata vardık. Türkiye olarak Karadağ'ın bu konudaki her türlü talebini karşılamaya hazırız, savunma sanayimiz ve savunma kapasitemizde kapılar Karadağ'a sonuna kadar açıktır" dedi.

 

 

 

 

 

Balkanlar'daki barış, istikrar ve demokrasinin önemini vurgulayan Millî Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli,  "Karadağ'ın NATO üyeliği bu anlamda, bu bölgede, Balkanlar'da istikrarın devamına büyük katkı sağlayacaktır. Çok büyük, önemli ve olumlu bir gelişmedir Aynı şekilde Balkanlar'daki diğer talep eden ülkelerin de NATO üyeliğinin bir an önce sonuçlandırılması ve NATO üyeliğine kabul edilmesi önemlidir. Karadağ'ın Avrupa Birliğine en kısa zamanda üye olmasını tüm kalbimizle destekliyoruz. AB'ye üye olduktan sonra bölgedeki istikrar daha da güçlenecektir" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 




 

Okunma Sayısı : 735