ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Bakanlarımız

Nurettin Canikli

19.07.2017 - 10.07.2018

Fikri IŞIK

24.05.2016 - 19.07.2017

İsmet Yılmaz

07.07.2011 - 03.07.2015 / 24.11.2015 - 24.05.2016

M. Vecdi GÖNÜL

18.10.2002 – 06.07.2011 / 03.07.2015 - 23.11.2015

Sabahattin ÇAKMAKOĞLU

28.05.1999 - 19.11.2002

Hikmet Sami TÜRK

11.01.1999 - 28.05.1999

İsmet SEZGİN

30.06.1997 - 11.01.1999

Turhan TAYAN

28.06.1996 - 30.06.1997

M.Oltan SUNGURLU

06.03.1996 - 28.06.1996

Vefa TANIR

05.10.1995 - 06.03.1996

Mehmet GÖLHAN

24.10.1993 - 05.10.1995

Nevzat AYAZ

20.11.1991 - 24.10.1993

H.Barlas DOĞU

23.06.1991 - 20.11.1991

Mehmet YAZAR

01.03.1991 - 23.06.1991

Hüsnü DOĞAN

28.10.1990 - 22.02.1991

Güneş TANER

19.10.1990 - 28.10.1990/Vekaleten

İ.Safa GİRAY

30.03.1989 - 19.10.1990

Ercan VURALHAN

21.12.1987 - 30.03.1989

Zeki YAVUZTÜRK

13.12.1983 - 21.12.1987

Ümit Haluk BAYÜLKEN

20.09.1980 - 13.12.1983

Ahmet İhsan BİRİNCİOĞLU

12.11.1979 - 12.09.1980

Neşet AKMANDOR

16.01.1979 - 12.11.1979

Turhan KAPANLI

01.11.1977 - 05.01.1978

Cihat BİLGEHAN

14.10.1977 - 28.10.1977/Vekaleten

Sadettin BİLGİÇ

21.07.1977 - 18.10.1977

Hasan Esat IŞIK

26.01.1974 - 17.11.1974/21.06.1977 - 21.07.1977/05.01.1978 - 16.01.1979

Mehmet İZMEN

22.05.1972 - 15.04.1973

Ferit MELEN

26.03.1971 - 22.05.1972/31.03.1975 - 21.06.1977

Ahmet TOPALOĞLU

27.10.1965 - 26.03.1971

Mustafa Hazım DAĞLI

10.08.1965 - 27.10.1965

Hasan DİNÇER

20.02.1965 - 10.08.1965

İlhami SANCAR

20.11.1961 - 20.02.1965/15.04.1973 - 26.01.1974/17.11.1974 - 31.03.1975

Cemal GÜRSEL

30.05.1960 - 09.06.1960

Muzaffer ALANKUŞ

05.01.1961 - 03.07.1961

Hüseyin ATAMAN

22.10.1960 - 05.01.1961

Fahrettin ÖZDİLEK

09.06.1960 - 22.10.1960

Hasan Şemi ERGİN

28.07.1957 - 19.01.1958

Adnan MENDERES

09.12.1955 - 28.07.1957/Vekaleten

Mehmet Fuad KÖPRÜLÜ

15.09.1955 - 09.12.1955

İbrahim Ethem MENDERES

17.05.1954 - 15.09.1955/19.01.1958 - 27.05.1960

Kenan YILMAZ

01.11.1953 - 17.05.1954

Ali Seyfi KURTBEK

10.11.1952 - 01.11.1953

Ahmet Hulusi KÖYMEN

09.03.1951 - 10.11.1952

Refik Şevket İNCE

22.05.1950 - 09.03.1951

Hüseyin Hüsnü ÇAKIR

10.06.1948 - 22.05.1950

Hasan SAKA

05.06.1948 - 10.06.1948

Münir BİRSEL

05.09.1947 - 05.06.1948

Cemil Cahit TOYDEMİR

07.08.1946 - 05.09.1947

Ali Rıza ARTUNKAL

12.11.1941 - 07.08.1946

Saffet ARIKAN

05.04.1940 - 12.11.1941

Ahmet Naci TINAZ

18.01.1939 - 05.04.1940

Zekai APAYDIN

29.12.1930 - 01.03.1935

Mustafa Abdülhalik RENDA

01.11.1927 - 25.12.1930

Mehmet Recep PEKER

04.03.1925 - 01.11.1927

Ali Fethi OKYAR

22.11.1924 - 03.03.1925

Orgeneral Kazım ÖZALP

10.01.1922 - 21.11.1924/01.03.1935 - 18.01.1939

İbrahim Refet BELE

05.08.1921 - 10.01.1922

Mareşal Mustafa Fevzi ÇAKMAK

03.05.1920 - 05.08.1921