ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

DUNS

DUNS NEDİR?

DUNS (Data Universal Numbering System), şu ana dek 300 milyonu aşan sayıda firma ve işyerini sınıflandırmak amacıyla tahsis edilmiş, dünya çapında geçerli bir numaralandırma sistemidir. DUNS kodu, şirketlerin uluslararası pazardaki rekabet gücünü arttırmakta ve DUNS koduna sahip şirketler potansiyel müşteriler tarafından daha kolay bulunabilmektedir. DUNS kodu Dun & Bradstreet (D&B) adlı özel bir ticarî firma tarafından tahsis edilmektedir.

DUNS NASIL ALINIR ?

DUNS kodu almak isteyen bir firma, başvurusunu İnternet üzerinden Dun & Bradstreet (D&B) firmasının web sitesi aracılığıyla yapacaktır. Site üzerinde DUNS kodu başvurusu yapılabilecek adres https://www.dnb.com/duns-number.html ‘dir. Firma, bu bölümde bulunan “Get a DUNS Number Only” bölümünden kayıt işlemlerini başlatabilir. Kayıt formunun eksiksiz doldurulup gönderilmesinin ardından birkaç gün içinde DUNS kodu D&B tarafından firmaya bildirilmektedir.