Uzman Erbaşlarımızın Sosyal Tesis İmkanları Artırılıyor


Uzman Erbaşların sosyal tesis imkânlarının arttırılmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde; Ankara, İstanbul ve İzmir’de Uzman Erbaş orduevi olarak kullanılabilecek nitelikte yapılara yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. 

Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde; Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzman erbaş ve ailelerinin görev, izin ve hastalık gibi nedenlerle İzmir’deki konaklama ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla İzmir ili Konak ilçesi Alsancak Mahallesinde merkezi bir konumda yer alan ve subay orduevi ek binası olarak kullanılan 10 odalı ve 31 yatak kapasiteli iki katlı bina, İzmir Orduevi Müdürlüğünce 01 Nisan 2019 tarihinden itibaren uzman erbaş (E kategorisi) vardiya yatakhanesi olarak hizmete sunulmuştur.

Uzman Erbaşların Ankara’daki konaklama ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla Kızılay’da merkezi bir konumda yer alan 12 katlı ve 169 misafir kapasitesine sahip olacak bir binanın Millî Savunma Bakanlığınca devralınarak uzman erbaş orduevine dönüştürülmekte olduğu, 2019 yılı ikinci yarısında hizmete sunulmasının planlandığı daha önce açıklanmıştır.

Uzman Erbaşlar bu yapılanmaların yanı sıra 189 sosyal tesisten daha diğer statüdeki personel ile birlikte faydalanmaktadır.

Ayrıca sadece Uzman Erbaşların istifade ettiği Ankara’da Etiler Orduevi bünyesinde 100 yataklı, Jandarma Genel Komutanlığı bağlısı Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığı Kışla Gazino Müdürlüğünde 70 yataklı ve İstanbul’da Harbiye Orduevi bünyesinde 37 yataklı Uzman Erbaş vardiya yatakhaneleri bulunmaktadır.

FOTOĞRAFLAR 

Okunma Sayısı : 4231