Bakan Akar'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı


Tıp Camiasının Değerli Mensupları,

Vatanımızın her köşesinde kendilerini insanlığa hizmet etmeye adayan, mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârlıkla görev yapan tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı en içten duygularla kutluyorum.

Sağlık, huzur ve mutluluğun en temel kaynağıdır. Kara gün dostu olan tıp camiası, insanlığın huzuru ve mutluğu için büyük bir gayretle çalışmaktadır. Tıp camiası içerisinde ise askerî sağlık çalışanlarının görev yerleri ve şartları itibarıyla ayrı bir yeri vardır.

Mehmetçiğin olduğu her yerde onlarla omuz omuza, en güç koşullar altında dahi sağlık hizmeti sunma gayreti içerisinde olan fedakâr askerî sağlık çalışanlarımız, büyük sabır ve özveri gerektiren görevlerini yerine getirirken Türk Silahlı Kuvvetlerindeki silah ve mesai arkadaşlığının da en güzel örneklerini sergilemektedir.

Sağlık çalışanlarımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üstlendikleri görevleri başarıyla yerine getireceklerine, halkımıza ve Mehmetçiğe nitelikli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceklerine yürekten inanıyorum.

Ayrıca hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın, cansiparane çalışırken zaman zaman karşılaştıkları şiddet eylemlerini esefle kınıyorum. Sağlık camiasının yanında olduğumuzu, onları gönülden desteklediğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle, kutsal vazifelerini yerine getirirken şehit olmuş sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden sağlık personelimizi rahmet, gazi olanları minnetle anıyor; emekli ve çalışan tüm sağlık personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 

 

FOTOĞRAFLAR 

Okunma Sayısı : 1058