Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli ilk iftarını sınırın sıfır noktasındaki Altunbey Hudut Karakolu'nda Mehmetçikle yaptı


Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, ramazan ayının ilk iftarını Irak ve Suriye sınırlarının birleştiği bölgedeki Altunbey Hudut Karakolu'ndaki Mehmetçikle yaptı.

 

 

Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, İlk olarak Silopi'deki 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığını ziyaret etti. Tören kıtasını selamlayan Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, komutanlık anı defterini imzaladı. Tugay Komutanı Tuğgeneral Bülent Temizer'den birliğin faaliyetlerine ilişkin bilgi alarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, daha sonra sınırın sıfır noktasında, Irak ve Suriye sınırlarının birleştiği bölgedeki Altunbey Hudut Karakolu'na gitti. Altunbey Hudut Karakolu'nda tören mangasını selamlayan, Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, karakol anı defterini imzaladı.

 

 

 

İftar öncesi konuşan Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, ramazanın ilk iftarında Mehmetçiğin yanında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülkenin huzuru, milletin özgürlüğü için vatan nöbeti tutan tüm kahramanların ramazan ayını tebrik eden Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik saldırıları nedeniyle ramazanın buruk başladığını söyledi.

Türk milletinin her zaman Filistinlilerin yanında olduğunu vurgulayan Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, "Hiç kimse olmasa, kalmasa dahi her zaman mazlumların yanında olan, onlara destek veren Türk milleti Filistinli kardeşlerimizin de yanında durmaya, onlara bu mücadelelerinde destek vermeye devam edecek" diye konuştu.

Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, Türkiye'nin mazlum milletlerin umudu olmaya da devam edeceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Zeytin Dalı Harekatında kısa sürede 23 kilometre ilerleme gerçekleştirilmiş, şu ana kadar 282 meskun mahal ve 50 kritik nokta terör unsurlarından, teröristlerden temizlenmiştir. Eğer o mücadele Afrin bölgesinde yapılmasaydı, kısa bir süre sonra Türkiye topraklarında bu mücadele yapılmak zorunda kalınacaktı. Çünkü terör örgütünün orada yaptığı tahkimat bir savunma tahkimatı değil, Türkiye'ye yönelik saldırı planlarının, projelerinin bir parçası olarak Afrin bölgesinde üstlendiğini oraya girdikten sonra çok net şekilde gördük, anladık. sınırlarımızdaki tüm terör unsurlarının ve oluşturulmak istenen terör koridorunun bertaraf edilmesi, ortadan kaldırılması hepimizin görevidir. 

 

 

"Allahımıza hamdolsun milletimiz varolsun" ifadelerinin ardından askerlere "Afiyet olsun" diye seslenen Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli, Mehmetçikle ramazanın ilk iftarını yaptı.

 

 

 

Askerlerle iftar sonrası sohbet eden Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, hudut karakolundaki gözetleme kulesine de çıktı. Burada nöbetçilerden hudut tekmili alan Millî Savunma Bakanımız  Sn. Nurettin Canikli'ye daha sonra karakolun faaliyetlerine ilişkin brifing verildi.  

 

 

Ziyareti sırasında Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı da telefonla aradı. Telefon görüşmesinde hudutta görev yapan Mehmetçiğin ramazan ayını kutlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, görevlerinde başarılar diledi.