ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın İlk Gün Oturumlarına Katıldı

21.10.2021

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ilk gün oturumlarına katıldı, "aile fotoğrafı" çekiminde yer aldı.  

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Karargâhındaki toplantı kapsamında düzenlenen oturumlara katıldı, ikili görüşmelerde bulundu.  

NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın "Caydırıcılık ve Savunma" konulu oturumuna iştirak eden Bakan Akar, "aile fotoğrafı" çekimine de katıldı.  

Bakan Akar, Afganistan konulu günün ikinci oturumunda da yer aldı.  NATO Savunma Bakanları Toplantısı, NATO Karargâhında yarın yapılacak oturumlarla devam edecek.

Okunma Sayısı : 1583

Diğer Haberler

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar’ın Ankara Büyükelçisi Mohamed Jassem J.M. Al-Thani’yi Kabul Etti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Azerbaycan’a Taziye Telefonu

Millî Savunma Bakanlığının Faaliyetlerine İlişkin Basın Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkmenistan Savunma Bakanı Korg. Begenç Gundogdiyev ile Görüşme Gerçekleştirdi