ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24.11.2021

Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım,
İlim ve irfan ordumuzun fedakâr mensubu, emek, sabır ve hoşgörü timsali değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en içten duygularla kutluyorum.
Eğitim, toplumların ve medeniyetlerin varlığını devam ettirebilmesinin en öncelikli şartıdır. Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği bir dünyada gelişmelere ayak uydurabilmek, analitik düşünüp yeni fikirler üretebilmek ve toplumu güvenli bir geleceğe taşıyabilmek ancak eğitimle mümkündür.
Eğitimin en temel ögelerinden biri ise şüphesiz ki öğretmenlerdir. Bedensel, ruhsal ve sosyal yönden sağlıklı bireylerin, dolayısıyla sağlıklı bir toplumun oluşmasında öğretmenlerin rolü hayati önemi haizdir.
Bundan 93 yıl önce 1928’de bugün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını alan Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, mutluluk hedefine ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri milletin istikbalini yoğuran kültür ordusu. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir, verimlidir, saygıdeğerdir.” diyerek öğretmenlerimizin toplum hayatındaki yerini özlü bir şekilde ifade etmiştir.
Vatanımızın her köşesinde üstün bir sorumluluk anlayışıyla görev yapan irfan ordumuzun kıymetli mensuplarının, değerli öğretmenlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aklın ve bilimin rehberliğinde, “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştireceklerine ve cehalete karşı yürüttükleri mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edeceklerine yürekten inanıyor; emek, sabır ve fedakârlıkları için her birine şükranlarımı sunuyorum.
Bu vesileyle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; tüm şehit öğretmenlerimizi; ülkemizin bugünlere gelmesinde ve hepimizin yetişmesinde emeği geçen ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı, minnet ve şükranla yâd ediyor, başta Millî Savunma Bakanlığı kadrolarında çalışan öğretim üyelerimiz, öğretim elemanlarımız, öğretmenlerimiz olmak üzere tüm değerli eğitimcilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

Okunma Sayısı : 784

Diğer Haberler

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkmenistan Savunma Bakanı Korg. Begenç Gundogdiyev ile Görüşme Gerçekleştirdi

Mehmetçik, Irak’ın Kuzeyinde Terör Örgütü PKK’nın Sözde Bölge Sorumlularının Kullandığı Bir Mağarayı Daha Ele Geçirdi

Türkiye Şehitlerini Anıyor Etkinliği Kapsamında Kurtuluş Savaşı şehidi Yedek Subay Ethem ve Birinci Dünya Savaşı şehidi Milis Yüzbaşı Esat Efendi Anıldı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Güney Deniz Saha Komutanlığında İnceleme ve Denetlemelerde Bulundu