Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Gürcistan Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törenlere katıldı


Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Gürcistan Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törenlere katıldı.

Türkiye'yi temsil etmek üzere Tiflis'e giden Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki etkinliklere iştirak etti.

 

 

 

 

Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gidişinde Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ve Parlamento Başkanı Irakli Kobakhidze tarafından karşılandı.

Diğer ülke temsilcileriyle "Bağımsızlıktan Özgürlüğe" adlı sergiyi gezen Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, daha sonra Cumhurbaşkanı Sarayı'nın avlusunda çekilen "Aile Fotoğrafı"nda yer aldı.

 

 

 

 

Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, daha sonra askeri törenlerin düzenlendiği Özgürlük Meydanı'na geçti. Gürcistan ulusal marşının çalınmasıyla başlayan törenlerde Türk Silahlı Kuvvetlerinden bir bayraktar, iki muhafız ve tim komutanından oluşan bayrak timi de törende geçiş yaptı.

 

 

 

 
 

Okunma Sayısı : 679