Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Hatay'da 2. Ordu Taktik Harekat Merkezi'ni ziyaret ederek, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi aldı 

Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Zeytin Dalı Harekatı'nın Hatay'daki komuta merkezini ziyaret etti.

 

 

Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, 2. Ordu Taktik Harekat Merkezi'nde ilk olarak anı defterini imzaladı.

 

 

Harekatın yönetildiği bölüme geçen Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, burada Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel'den ve diğer ilgililerden Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi aldı.

 

 

 

Daha sonra Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine geçen Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaralanan asker ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarını ziyaret etti.

 

Yaralılarla sohbet edip ve taleplerini dinleyen Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, ziyaretinde Sağlık Bakanımız Sn. Ahmet Demircan ile telefonda görüşerek, Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralananlara yönelik verilen sağlık hizmetlerine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

 

 

 

Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, daha sonra Reyhanlı'daki Lojistik Koordinasyon Timi ile 1. ve 2. Komando Tugay Komutanlıklarının harekat merkezlerini ziyaret etti.

 

 
 

Okunma Sayısı : 1229