ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

SATEM SIKÇA SORULAN SORULAR

Eğitimler saat kaçta başlıyor ?

Eğitimler sabah saat 09.45’da başlamaktadır. Öğleden sonra başlayacak olan yarım günlük eğitimler ise saat 13.45’te başlamaktadır.

Eğitimlere hangi kıyafetle katılabiliyoruz ?

Eğitimlere kamu kurumlarında giyilmesi gereken kıyafetlerle katılabilirsiniz. Subay/astsubaylar bağlı bulunduğu komutanlığın emrettiği kıyafet ile katılım sağlayacaktır.

Eğitimlerin ücreti nedir ?

Eğitim hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir.

Eğitimlere gelirken görev yerimizden “Kursa Katılım Belgesi” getirmeli miyiz ?

Söz konusu belge, SATEM eğitim faaliyetlerine katılım için zorunlu olmamakla birlikte getirdiğiniz takdirde yetkili makamca imzalanıp eğitimin sonunda teslim edilecektir.

Eğitimlere gelirken ya da ayrılırken orduevi ya da başka yerlere/yerlerden servis hizmetiniz mevcut mu?

SATEM'de servis hizmeti bulunmamaktadır. Konuşlu bulunulan kışladan belli saatlerde belli yerlere servis hizmeti bulunmaktadır. Katılımcılar bu imkândan yararlanabilmektedir.

Eğitim dokümanına nasıl ulaşabiliriz ?

Eğitimci tarafından yayımlanmasına izin verilen eğitim dokümanı, SATEM'in İntranet sayfasında yayımlanmaktadır. İntranet sayfasına ulaşamayan katılımcılara ise söz konusu dokümanlar, eğitimci tarafından müsaade edilmesi durumunda e-ileti yoluyla gönderilebilmektedir.

SATEM tarafından hazırlanan “Eğitim Başarı/Katılım Belgesi”ni eğitim sonunda alabiliyor muyuz ?

“Eğitim Başarı/Katılım Belgeleri” eğitim sonunda değil, dönem sonlarında personelin yoklama listesindeki katılım durumlarına göre tanzim edilmektedir. Tanzim edilen belgeler;

a. TSK bünyesinden katılım sağlayan personelin bağlı olduğu Kuvvet Komutanlığının Personel Başkanlığına,

b. Savunma sanayi firmalarından katılım sağlayan personel için Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD)’ne (SASAD tarafından ilgili firmaya gönderilmektedir.),

c. Diğer kurumlardan katılım sağlayan personel için doğrudan kurumuna gönderilmektedir.

SATEM'e nasıl ulaşabiliriz ?

ADRES :
MSB Korgeneral Mehmet Sırrı SEYREK Kışlası, Devlet Mahallesi, Merasim Sokak No:10. Yücetepe/ANKARA
NİRENGİ NOKTALARI :
1. Devlet Su İşleri (DSİ) karşısındaki sokak,
2. TSK Spor Okulu ve Eğitimi Merkez Komutanlığına 100 metre mesafede. (Kızılay istikametine doğru)