ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

MUAYENE FAALİYETLERİ

Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyacı için tedarik edilen her türlü mal ve hizmetin muayene faaliyetleri, ilgili sözleşmesi ve/veya atıfta bulunulan ilgili yönergelerine ve talimatlara uygun olarak yürütülmektedir.

 

MSB Mal Alımları Denetim, Muayene ve Kabul işlemleri Yönergesi

MSB Akaryakıt ve Madeni Yağ Muayene Yönergesi

Mal Alımları Kalite Güvence Hizmetleri Yönergesi

Hizmet Alımları Muayene ve Kabul İşlemleri Yönergesi

Hazır Yemek Hizmeti Uygulama Yönergesi

Endüstriyel Kalite Güvence Sistemi Belgelendirme Yönergesi

 

 

MSB Kalite Yönetim Dairesi Başkanlığı ve altı (6) Tedarik Bölge Başkanlığı Muayene Şube Müdürlüğü ile Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak teşkil edilmiştir. Tedarik Bölge Başkanlıkları; ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, ADANA, ERZURUM ve DİYARBAKIR illerinde konuşlanmıştır.