ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Brifing Faaliyetleri Uygulama Esasları

FİRMA VE KURULUŞLARIN  MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDA ÜRÜNLERİNİN/HİZMETLERİNİN  TANITIMINA YÖNELİK  BRİFİNG/DEMONSTRASYON VERME TALEPLERİNE İLİŞKİN  UYGULAMA ESASLARI

1.     Brifing/demonstrasyonu icra edecek kuruluş tarafından, talep yazısı ile Millî Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler Dairesi Başkanlığına başvurulur. 

2.     Talep yazısına, aşağıda belirtilen belgeler eklenir.

       a.   Müracaatı yapan firma/kuruluş, yurt dışı veya yurt içindeki bir firmanın temsilcisi ise, hangi firmanın temsilcisi olduğunu belirtir firma yazısı,

      b.   Brifing/demonstrasyon verilmek istenen ürün veya hizmete ilişkin özet bilgi (firma antetli ve imzalı ve detaylı bilgiye ulaşılabilecek internet bağlantı adresini içerir),

3.     Firma/kuruluşun gelmesini talep ettiği kurum, kuruluşlar var ise bunlar da değerlendirmeye alınır, uygun bulunması halinde bu kurum ve kuruluşlara da katılım sağlayabilirler.

4.     Muhtemel katılımcı sayısı firma/kuruluşa elektronik ortamda bildirilir. Brifing/demonstrasyonu icra edecek firma/kuruluş tarafından brifing/demonstrasyon verilmesine karar verilmesi durumunda brifing/demonstrasyon tarihi karşılıklı koordinasyon ile kararlaştırılır.

5.     Brifing/demonstrasyonu icra edecek firma/kuruluş, talebin firma/kuruluştan gelmesi durumunda brifing/demonstrasyon icra ücreti olarak 650 ABD Doları karşılığı Türk Lirasını, T.C. Merkez Bankası nezdindeki (IBAN: TR 56 0000 1001 0000 0350 1540 33 numaralı hesabına, T.C. Merkez Bankasının o günkü döviz kuru üzerinden Türk Lirası olarak) MSB Merkez Saymanlık Müdürlüğü Veznesine yatırarak, “Damga vergisi ve KDV ücrete dahildir.” ibaresinin not düşüldüğü dekontun orijinalini MSB Teknik Hizmetler Dairesi Başkanlığına teslim edilir. Brifing ve demonstrasyonun birlikte icra edilmesi durumunda da tek icra ücreti ödenir.

6.     İcra günü belirlendikten sonra mücbir sebepler nedeniyle brifing/demonstrasyonun tarihinin değiştirilmesi söz konusu olması durumunda katılımcılara haber verilebilecek yeterli süre öncesinden en seri vasıta ile bilgilendirme yapılır. 

7.     Brifing/demonstrasyonu icra edecek firma/kuruluş personel listesi, yabancı personel pasaport fotokopileri, bilgisayar marka ve seri numaraları, malzeme listesi faaliyetten en az bir hafta önce MSB.Tek.Hiz.D.Bşk.lığına gönderilir.

8.     Brifing/demonstrasyonu icra edecek kuruluş tarafından brifing/demonstrasyon ortamına cep telefonu getirilmesine, sesli ve görsel kayıt yapan cihazlar ile kayıt yapılmasına, fotoğraf çekilmesine, katılımcıların bilgilerinin alınmasına müsaade edilmez.

9.     Demonstrasyonda kullanılacak olan; alan, silâh, teçhizat, mühimmat, personel gibi silâhlı kuvvetlere ait yer ve ekipmanların tahsis/satış/görevlendirme bedeli ve gerekli sigortalama işlemleri Brifing/demonstrasyonu icra edecek kuruluş tarafından sağlanır.