ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Savunma Sanayii Güvenliği Son Kullanıcı Belgesi İşlemleri

 

 

Kontrole Tâbi Liste kapsamındaki malzemelerin ithalatı işlemlerinde karşı ülke makamları tarafından Son Kullanıcı Belgesi talep edilmesi durumunda Üretim İzin Belgesine sahip ithalatçı kuruluş tarafından, ithalatı gerektiren sözleşme ve açıklayıcı bilgi ile birlikte, talimatına uygun olarak bir suret doldurulan Son Kullanıcı Belgesi, yapılan incelemeyi müteakip uygun bulunması durumunda onaylanır.

• Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyacı olarak Millî Savunma Bakanlığınca yurt dışından tedariki yapılan her türlü malzeme için satışı yapacak ülke resmî makamlarınca Son Kullanıcı Belgesi talep edilmesi halinde anılan bir nüsha Son Kullanıcı Belgesi, tedarik makamlarınca ihtiyaç makamları ile koordineli olarak, Tedarikçi (Consignee) ve Son Kullanıcı (End User) bölümleri imzalı şekilde, Hükümet onayı için MSB Teknik Hizmetler Daire Başkanlığına gönderilir.

İthalat İzin işlemlerinde satıcı ülke makamları tarafından Son Kullanıcı Belgesi talep edilmesi halinde İthalat İzin Belgesi ve Son Kullanıcı Belgesi onay başvurusu birlikte yapılmalıdır.


         Son Kullanıcı Belgesi Örneği