ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

SAVUNMA SANAYİİ GÜVENLİĞİ TESİS GÜVENLİK BELGESİ İŞLEMLERİ - İŞ AKIŞ ŞEMASI

 

 

Savunma Sanayi Milli Güvenlik Makamından; gizlilik dereceli bilgi, belge proje veya malzemeye nüfuzu gerektiren savunma sanayi konuları ile ilgisi olan her kişi için Kişi Güvenlik Belgesi ve projenin uygulanacağı tesis veya yer için de Tesis Güvenlik Belgesi alınması zorunludur.

Kontrole Tabi Liste(KTL) kapsamında faaliyet göstermek isteyen kuruluşlar ile Millî Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Güvenliği Yönergesinde tanımlı Gizlilik Dereceli projelerde yer almak isteyen kuruluşlarca; ofisleri, iş yerleri veya tesisleri için Tesis Güvenlik Belgesinin gizlilik derecesi ve faaliyette bulunulacak tesisin fiziki yerleşim durumu belirtilerek, bir önceki sayfada örneği yer alan Başvuru Yazısı (Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Güvenliği Yönergesi EK-İ) ve istenen bilgi ve belgelerden oluşan dosya ile Savunma Sanayi Milli Güvenlik Makamına Tesis Güvenlik Belgesi başvurusunda bulunulur.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

•   İstenen belgelerin kopya olması halinde yetkili makam/kişilerce aslına uygunluğunun onaylanmış olması gerekmektedir.

•   Tesis Güvenlik Belgesi evraklarının, birer nüsha olacak şekilde başvuru yazısı (en az HİZMETE ÖZEL gizlilik derecesi) ile teslim edilmesi gerekmektedir.

•   Tesis Güvenlik Belgesi başvurusu ile eş zamanlı olacak şekilde Kişi Güvenlik Belgesi başvurusu yapılmalıdır.