ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

ATIŞ, TEST VE DEĞERLENDİRME MERKEZİ (ATDM)

Silah sistemleri ile mühimmat, roket ve füzelerin tasarım, geliştirme, üretim, kalifikasyon, muayene atış ve testlerini teknolojik ve bilimsel şekilde gerçekleştirmek maksadıyla NATO Destek ve Tedarik Ajansı (NATO Support and Procurement Agency-NSPA) kanalıyla Atış, Test ve Değerlendirme Merkezi (ATDM) kurulmuştur.

ATDM test teçhizatları eğitim atışları, muayene ve kabul faaliyetleri ile savunma sanayi kurum/kuruluşları tarafından geliştirilen füze/roket projeleri kapsamında kullanıma sunulmaktadır.

Atış, Test ve Değerlendirme Merkezi (ATDM) Projesi; MSB ile NATO Destek ve Tedarik Ajansı (NATO Support and ProcurementAgency-NSPA) arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde tamamlanarak ATDM sisteminin NSPA tarafından sertifikasyonu yapılmıştır.