ANA SAYFA BAKAN KURUMSAL BİRİMLER BASIN FAALİYETİ HİZMETLER SİTE HARİTASI
Bakanlık Geri

Hulusi AKAR

Bakan

1952’de Kayseri’de doğan Hulusi AKAR, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamayı müteakip 1972’de Kara Harp Okulundan, 1973’te Piyade Okulundan ve 1982’de Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.

Kırk dokuz yıl üniforma giydiği askerlik hayatında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve NATO’nun çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh subaylığı görevleri ile Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı (1997-1998), Tunceli/Hozat’ta İç Güvenlik Tugay Komutanlığı (1998-2000), Kara Harp Okulu Komutanlığı (2002-2005), Kara Harp Akademisi Komutanlığı (2005-2007), Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (2007-2009) ve 3'üncü HRF Kolordu Komutanlığı (2009-2011) görevlerinde bulunmuştur. ...

Devamı

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Savunma Sanayii Güvenliği İthalat İzni İşlemleri

 

 

• Kurum/Kuruluşun geçici veya kati ithalat izin başvurusu, yapılan inceleme ve gerektiğinde ilgili makamlar ile kurulacak koordinasyon sonucunda uygun bulunması durumunda, kurum/kuruluş tarafından düzenlenmiş İthalat İzin Belgesi onaylanarak talepte bulunan kuruluşa belirlenen süre dâhilinde ithalat izni verilir.

Kontrole Tâbi Listede yer alan ürünlerin Milli Savunma Bakanlığı Projesi kapsamı dışında ithal edilmek istenmesi durumunda, başvuruda bulunan kuruluşta Tesis Güvenlik Belgesi ve Üretim İzin Belgesinin bulunması gerekmektedir. Proje kapsamında yapılan ithalatlarda; ithalat izin başvurusunun Proje Makamı tarafından yapılması gerekmektedir.

İthalat İzin işlemlerinde satıcı ülke makamları tarafından Son Kullanıcı Belgesi talep edilmesi halinde İthalat İzin Belgesi ve Son Kullanıcı Belgesi onay başvurusu birlikte yapılmalıdır.


         İthalat İzin Belgesi Örneği